• Knižnica

• ČÍTAJME SI 2023- DETSKÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN

• V týždni od 22. 05. do 26. 05. 2023 sa naša knižnica zapojila do 14. ročníka celoslovenského čitateľského maratónu, ktorý organizuje Linka detskej istoty v spolupráci s partnermi.  Maratónu  sa v našej škole zúčastnilo 125 žiakov. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

• OPICA ŠKORICA V NAŠEJ KNIŽNICI

• Veselé rozprávky o slušnom správaní. Taký je podtitul knižky Dobrý deň, opica Škorica. Ak Vám doma v knižnici ešte chýba knižka o pravidlách dobrého správania, rozoznávaní medzi dobrom a zlom, či o etikete, môžete si ju požičať v našej školskej knižnici.

Túto knižku (ale aj veľa iných) plnú príhod o nevychovanej, ale milej opičke  sme získali v rámci projektu ŠKOLA BLÍZKA ŽIVOTU. Príbehy sú na rôzne témy, napr. o stolovaní, správaní sa na internete, ohováraní, slušnosti (pozdrav, poďakovanie, neskákanie do reči), používaní mobilu, či upratovaní... Na konci každej kapitoly je pre opicu Škoricu aj krátke zhrnutie formou ponaučenia. Odporúčaný vek je od 7 rokov, ale veríme, že veľa sa z knihy naučia aj starší žiaci z I. stupňa.  Dobrá správa je, že kniha má už štyri pokračovania. V školskom klube detí s touto sériou kníh pracujeme pravidelne. Knižka je doplnená veselými ilustráciami. O vlastné ilustrácie sme sa pokúsili aj my v školskom klube.

OMALOVaNKA_na_vytlacenie.pdf

• II. A - ČÍTANIE S POROZUMENÍM

• Písmenká, slabiky, slová aj vety vie prečítať každý, kto prešiel prvou triedou. Ale porozumieť tomu, čo čítame, to nie je až také jednoduché..

Žiaci z II. A triedy využili príležitosť, aby si preskúšali svoje čítanie s porozumením a zároveň, aby si vyskúšali svoje sily nielen v hlasnom čítaní, ale aj vo vedomostiach o spisovateľke Gabriele Futovej a jej tvorbe. Pútavou formou si pre nich triedna pani učiteľka pripravila rôzne zaujímavé aktivity. Snahou bolo u druhákov vyvolať radosť z čítania. V školskej knižnici sa tešíme, že z druhákov sa stali naši pravidelní návštevníci a knižnicu využívajú aj na spestrenie hodín čítania.

Tak dočítania, milí žiaci!