• 50. výročie

• TROJKA OSLÁVILA 50 ROKOV

•

„Škola otvára dvere do budúcnosti“ – motto, ktoré zaznelo 4. októbra 2019 v sále DK A. Sládkoviča niekoľkokrát. Bývalí i terajší učitelia, všetci nepedagogickí zamestnanci školy, členovia rady školy i rodičov, pozvaní hostia z rôznych inštitúcií, sponzori, významní bývalí žiaci mali možnosť nazrieť na 50 rokov činnosti školy. Spomienky oživili vzácne fotografie od budovania areálu, úpravy okolia, prvých učiteľov i žiakov až po postupnú premenu interiéru aj exteriéru školy. Pri príležitosti nádherného jubilea pripravila naša škola pre svojich hostí bohatý program, v ktorom vystúpili terajší i bývalí žiaci školy. V slávnostnom programe sa predstavila celá plejáda moderných tanečníkov i folkloristov, od tých najmladších až po tých skôr narodených, ktorí navštevovali školu v minulosti. Plnou sálou zneli ľubozvučné tóny muzikantov, lahodné  piesne víťaziek Zlatého slávika či Spievaniek pod Poľanou. Neutíchajúci potlesk vzbudili gymnastky svojím tancom i športovými kúskami.

A čo priniesla polstoročnica škole? 3385 absolventov, 7 riaditeľovJán Kukula, Ferdinand Zlatoň, Milan Lakota, Ján Sopko, Stanislav Hupian, Ján Ľalík, Ján Gabľas.

Punc škole dodávajú 8 olympionici - gymnastky Eva Marečková Nyklová, Jana Labáková Valachová, Martina Malušová, Mária Homolová, prezidentka Klubu športovej gymnastiky v Detve Katarína Krekáňová, hádzanár Ľuboš Hudák a hokejisti Dušan Pohorelec a Marek Ďaloga.

Okrem spomínaných olympionikov škola vychovala mnoho významných osobností z oblastí:

1. športu - Ján Sýkora, Branislav Kubka, Peter Hraško

2. šachu - Stella Sáňková, súrodenci  Ján a Katarína Bobrovci, Beáta Šulajová, Kristína Cabanová, Sofia Anna Cíbiková

3. kultúry a umenia

muzikanti  Roman  Berky, Ľubomír  Gašpar, Miroslav  Uhrič, Dominik  a  Ondrej Václavovci, František   Kubiš, Július                  Deme, Maroš  Deme, Michal  Paľko, Pavel  Chlebničan, Tomáš Šufliarky, Daniel  Ľalík, Jozef  Melich, Lukáš                  Petrinec,  Eduard Melicherčík, Róbert Kanda, súrodenci Jakub Očenáš a Alžbeta Očenášová, Richard Golian                   Matthias Rusin

tanečníci  Miroslava Lenďáková, Štefan Chlebo, Alexandra Kubková, Sára Zorvanová

folkloristi  Anna  Ľuptáková Dudášová, Viktória Purdeková, Jaroslav Uhrin, Ján Matúška,  Zuzana Múčková, Kristína                    Sujová, Michaela Šufliarska

speváčky  Veronika    Beskydiarová, Terézia   Halanová, Lea   Reváková,  Ema   Koklesová, Viktória    Melicherčíková,                     Alexandra Ostrihoňová

zachovávatelia ľudových tradícií Iveta Smileková, Soňa Stančíková

herci Matej Kováčik, bábkoherečka Viera Farbiaková

animovaná tvorba  Peter Pribol

4. školstvaAneta Chlebničanová, Nika Klimová

5. vedy i výskumu Silvia Schmidtová, Veronika Vyletelová

6. žurnalistikyMichaela Váleková, Anna Ďurišová Krnáčová

7. politológieZina Hanesová

Mnoho ďalších absolventov sa zaslúžilo o krásne meno školy i mesta. Ideou programu bolo poďakovanie všetkým bývalým i terajším učiteľom, zamestnancom, absolventom školy  za ich záslužnú prácu a významný prínos v rôznych oblastiach výchovy a vzdelávania.

Pri tejto významnej príležitosti udelil škole primátor mesta Ing. Ján Šufliarský Cenu primátora mesta Detva za dlhoročnú, záslužnú prácu v oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu, športovej výchovy žiakov a šírenie dobrého mena mesta Detva. Veríme, že sa program všetkým  páčil a ďakujeme za krásne slová uznania našej práce i sponzorské dary!