• "Aktívna škola"

• CIEĽ PROJEKTU:

Školy zapojené do pilotného projektu okrem naplnenia hlavného cieľa, a to je zvyšovanie kvality a kvantity pohybových aktivít na škole, budú významným prínosom pre MŠVVaŠ SR pri nastavovaní projektu do budúcna.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Aktívna škola predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách, ktoré realizuje škola pred, počas alebo po skončení vyučovania. Podstatou konceptu je pristupovať ku všetkým pohybovým a športovým aktivitám na škole ako k súboru príležitostí, ktoré reprezentujú Časti Aktívnej školy. Poznať mieru ich využívania a byť schopný reagovať na tento stav podniknutím krokov, pomôže zlepšiť kvalitu alebo kvantitu pohybu na škole.

Aktivna_skola.pdf

• "Talent pre firmy"

• CIEĽ PROJEKTU:

„Talent pre firmy“ je názov projektu, ktorý Spojená škola v Detve zorganizovala spoločne s firmami podporujúcimi duálne vzdelávanie v našom meste. Dievčatá z 9.A triedy vytvorili tím a pustili sa do práce. Oslovila ich úloha firmy TETTO +. Zadanie úlohy znelo vytvoriť podnikateľský zámer podniku tak, aby spĺňal kritériá, ktoré firma stanovila.

REALIZÁCIA PROJEKTU:
              Motivácia bola obrovská – pretože odmena za najzaujímavejší podnikateľský zámer bol tablet. Možno v začiatkoch tvorby zámeru samé v úspech veľmi neverili, no napriek tomu s elánom na projekte pracovali. Úspech sa napokon dostavil a Liana Luptáková ako vedúca tímu si z rúk pána riaditeľa Spojenej školy  Ing. Melicha prebrala  novučičký tablet.😊
            • "Spolu múdrejší 3"

• CIEĽ PROJEKTU:

Cieľom projektu „Spolu múdrejší 2“ do ktorého sa naša škola zapojila je pomôcť žiakom, ktorí sa počas dištančného vzdelávania nemohli dostatočne kvalitne pripravovať na vyučovanie, prípadne si nedokázali upevniť získané vedomosti.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Doučovanie prebieha v malých skupinkách žiakov, po vyučovaní. Individuálny prístup, ktorý je v rámci doučovania dominantný si pochvaľujú učitelia, žiaci aj rodičia. Pokiaľ máte záujem svoje dieťa na doučovanie prihlásiť resp. získať ďalšie informácie, kontaktujte triednu učiteľku.

• Denník cestovateľa históriou

• CIEĽ PROJEKTU:

Žiaci v spolupráci s učiteľmi dejepisu, geografie, informatiky a výtvarnej výchovy vytvoria digitálny denník cestovateľa históriou a stanú sa tak na chvíľu pravekým lovcom, faraónom, moreplavcom či panovníkom.  Získajú vedomosti a zručnosti nielen z dejepisu, ale aj slohovej výchovy, informatiky či výtvarnej výchovy. Výsledné práce odprezentujú pred porotou, ktorá na konci školského roka vyhlási a ocení najlepšie práce.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

V priebehu decembra 2021 až júna 2022 vďaka finančnej podpore nadácie Orange v grantovom programe e-Školy pre budúcnosť 2021/2022 vo výške 1494 €.

• Škola blízka životu

• Modernizácia odborných učební

CIEĽ PROJEKTU:

Vybudovanie nových moderných učební s cieľom prepojiť formálne a neformálne vzdelávanie prostredníctvom implementácie technických opatrení spojených s inováciami v obsahu vzdelávania

REALIZÁCIA PROJEKTU:

I. stupeň ŠKOLSKÁ KNIŽNICA (ako jediná v okrese)

– UČEBŇA  IKT

II. stupeň – JAZYKOVÁ UČEBŇA

– UČEBŇA  IKT

– BIOLOGICKO-CHEMICKÁ UČEBŇA

– UČEBŇA  FYZIKY

– POLYTECHNICKÁ UČEBŇA  (školské dielne)

ČLÁNOK:

• Čítame radi

• CIEĽ PROJEKTU:

Vzbudiť záujem žiakov o čítanie, podporovať u detí rozvíjanie čítania s porozumením.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Nákup beletrie do školskej knižnice.

• Myslíme a učíme ekologicky

• CIEĽ PROJEKTU:

Projekt zameraný na environmentálnu výchovu s cieľom:

­– zvyšovať environmentálne povedomie žiakov, rodičov i učiteľov,

– v rámci environmentálnej výchovy uskutočňovať pre žiakov                    prednášky s odborníkmi na životné prostredie,

– zameriavať sa na triedenie a recykláciu odpadu,

– využívať alternatívne zdroje energie atď.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

V areáli školy vybudovanie  jazierka a ekoučebne.

• NP - PoP II- pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

• CIEĽ PROJEKTU :

Projekt nadväzuje na projekt PoP I, s cieľom vytvoriť profesie pre inkluzívne vzdelávanie, t. j. spoločné vzdelávanie detí s rozmanitým potenciálom na zabezpečenie rovnosti ich šancí.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Na 2,5 roka sú schválení: 4 asistenti učiteľa, 1 špeciálny pedagóg a 0,5 psychológa.

• My a microbit

• CIEĽ PROJEKTU:

Cieľom projektu bolo získať finančné prostriedky na zakúpenie sád Micro:bitov - minipočítačov, prostredníctvom ktorých sa žiaci budú učiť programovať. Programovanie je u žiakov obľúbené, radi prijímajú nové informácie a výzvy, radi súťažia. Preto je potrebné deti motivovať a hľadať nové atraktívne možnosti vzdelávania - a práve to micro:bit  poskytuje.

12/2020 – 30.6.2021

• IT Akadémia

• CIEĽ PROJEKTU:

Inovácia vzdelávania v rámci Školských vzdelávacích programov bude zameraná na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky, prírodovedných predmetov a odborných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implementácii IKT nástrojov do vzdelávania.

1. 9. 2016 – 31. 08. 2021

• Turisticko poznávacími aktivitami ku zdraviu

• Krásne slnečné a teplé jesenné počasie bolo ideálne na turistickú vychádzku za poznávaním okolitej prírody nášho regiónu. V spoločnosti vybraných žiakov a pedagógov detvianskych základných škôl sme sa vybrali dňa 17.10.2019 na zrúcaninu stredovekého hradu Šášov a do Mincovne v Kremnici.

Turisticko_sportovymi_aktivitami_ku_zdraviu.pdf