• Futbal starší žiaci

• 26.04.2024 20:42
            • FUTBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽIAKOV - V DUCHU MYŠLIENKY FAIR PLAY – SÚPER NIE JE NEPRIATEĽ, ALE UZNÁVANÝ PROTIVNÍK
              Fair play je neoddeliteľnou súčasťou všetkých športov a vďaka tomu je šport nielen o športovom výkone. Je o dodržiavaní zásad slušnosti a solidarity, skromnosti a pokore a o rešpekte ostatných. V tomto duchu si dnes (26. 04. 2024) zahrali chlapci priateľský futbalový zápas.

1. miesto – 9. A    Chamula, Figura, Ostrihoň, Hukel, Jurík, Berky
              2. miesto – 9. B    Gašpar, Šúth, Kamenský, Bartoš, Golian, Mišove
              3. miesto – 7. A    Kučera, Ľalík, Klinec, Novák, Kamenský, Tkáč

• Kuchárikovia v 3. B

• 24.04.2024 20:22
            • Žiaci 3. B sa dnes (24. 04. 2024) premenili na malých kuchárikov a pripravili si zdravú desiatu formou domácich nátierok. Niekomu chutila avokádová, niekomu šunková. Trochu soli ušlo do bryndzovej. Mrkvovú ochutnali všetci, vajíčková z domácich vajíčok nemala chybu a rybacia tiež nechýbala. Pochutnali si všetci. Veď najlepšie chutí to, čo si sami urobíme. Dobrú chuť!

• Canisterapia

• 24.04.2024 19:56
            • Prekvapenie, na ktoré nikdy nezabudneme!

Dňa 22. 4. sme mali v 2. B nezvyčajnú a veľmi milú návštevu. Prišiel k nám  pán Miroslav Suja z Budče, vyštudovaný špeciálny pedagóg v odbore canisterapia a zároveň člen Canisterapeutického Združenia Slovensko, s jeho dvomi psíkmi Amirom a Teddym. Dozvedeli sme sa veľa užitočných a zaujímavých informácií o práci so psíkmi, s akými ľuďmi a detičkami sa stretávajú a čo robia vo voľnom čase.
              Teddy a Amir pravidelne navštevujú choré detičky a dospelých na onkológii, deti v detských domovoch, deti so zdravotným znevýhodnením a starých ľudí v domovoch dôchodcov, aby im spríjemnili ťažké chvíle samoty, a tak pomohli k ich uzdraveniu tela i duše. Prekvapila nás ich poslušnosť a pokojné správanie. Videli sme, že aj psíky tak ako my žiaci, musia byť v práci trpezliví, pozorní a musia rešpektovať pokyny psovoda. Psovod nás naučil, ako psíkovi dať povel,  aby nás poslúchol a rešpektoval. Každý z nás si to mohol vyskúšať  a psíkovi dať za odmenu kúsok piškóty. Nezabudneme však na samotné dotyky, hladkanie, mojkanie a ležanie na psíkoch.
              Ďakujeme a dúfame, že takéto  stretnutie nebolo v našej škole posledné!

• Deň Zeme gymnázium

• 22.04.2024 21:04
            • Deň Zeme je skvelou príležitosťou zapojiť sa do množstva aktivít zameraných na ochranu a zlepšenie životného prostredia. V priestoroch detvianskeho gymnázia si ich reálne pod taktovkou študentov dnes vyskúšali naši žiaci .