• Charakteristika školy

•       Základnú školu na Ulici obrancov mieru 884 v Detve v tomto školskom roku navštevuje 400 žiakov, jej brány sa prvýkrát pre žiakov otvorili v roku 1969 predovšetkým pre deti zo sídliska, ale aj pre tých, ktorí dochádzajú do Detvy z priľahlých oblastí (napr. Piešť, či Stožok). Každý stupeň má svoj vlastný pavilón, v ktorom sú triedy vybavené interaktívnymi tabuľami či dataprojektormi. Súčasťou školy je zrekonštruovaná telocvičňa, školská  jedáleň, v areáli školy sa nachádza aj gymnastická telocvičňa, v ktorej sa pripravujú a trénujú reprezentanti Slovenska v športovej gymnastike. V jarnom, letnom a jesennom období sa na hodinách telesnej výchovy využíva aj futbalový štadión s bežeckým kruhom, ktorý je v bezprostrednej blízkosti školy. V škole pracuje aj školský parlament ako určitá forma uplatňovania demokracie v škole, takže zástupcovia jednotlivých tried majú možnosť vyjadrovať záujmy a požiadavky žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania v škole.