• Canisterapia

• 24.04.2024 19:56
          • Prekvapenie, na ktoré nikdy nezabudneme!

Dňa 22. 4. sme mali v 2. B nezvyčajnú a veľmi milú návštevu. Prišiel k nám  pán Miroslav Suja z Budče, vyštudovaný špeciálny pedagóg v odbore canisterapia a zároveň člen Canisterapeutického Združenia Slovensko, s jeho dvomi psíkmi Amirom a Teddym. Dozvedeli sme sa veľa užitočných a zaujímavých informácií o práci so psíkmi, s akými ľuďmi a detičkami sa stretávajú a čo robia vo voľnom čase.
            Teddy a Amir pravidelne navštevujú choré detičky a dospelých na onkológii, deti v detských domovoch, deti so zdravotným znevýhodnením a starých ľudí v domovoch dôchodcov, aby im spríjemnili ťažké chvíle samoty, a tak pomohli k ich uzdraveniu tela i duše. Prekvapila nás ich poslušnosť a pokojné správanie. Videli sme, že aj psíky tak ako my žiaci, musia byť v práci trpezliví, pozorní a musia rešpektovať pokyny psovoda. Psovod nás naučil, ako psíkovi dať povel,  aby nás poslúchol a rešpektoval. Každý z nás si to mohol vyskúšať  a psíkovi dať za odmenu kúsok piškóty. Nezabudneme však na samotné dotyky, hladkanie, mojkanie a ležanie na psíkoch.
            Ďakujeme a dúfame, že takéto  stretnutie nebolo v našej škole posledné!