• Školský parlament

• JARNÁ VÝZDOBA

• Dievčatá zo školského parlamentu  svojou šikovnosťou a tvorivosťou prispeli k jarnej  výzdobe našej školy.

• OH 2022

• Našim športovcom fandíme veľmi aktívne a s veľkou radosťou a hrdosťou ich sledujeme. Držíme im palce aj pri výkonoch v svetovej špičke na olympijských a paraolympijských hrách.

• POMOC UKRAJINE

• VÝZVA

Ľudia z Ukrajiny hľadajú útočisko aj na Slovensku. Odchádzajú z vojnou zmietaného územia len s jednou taškou či kufrom, s deťmi v náručí, so strachom a obavami, čo s nimi bude. Nie je nám ľahostajná ich situácia a chceme otvoriť svoje srdcia, ukázať to dobro v nás, pomôcť tak, ako vieme.

Školský parlament, ktorý pôsobí na našej škole, organizuje zbierku vecí pre týchto ľudí. Sú to väčšinou ženy s deťmi, ich muži ostávajú brániť svoju krajinu.

Prispejte aj Vy, ukážme svoju ľudskosť a spolupatričnosť!

POĎAKOVANIE

Ďakujeme všetkým Vám, milí rodičia a žiaci, všetci ďalší dobrí ľudia, ktorí ste prispeli do našej zbierky pre ľudí z Ukrajiny.

Množstvo tašiek a krabíc od Vás sme odniesli do CVČ Trend v Detve, odovzdali sme ich pani riaditeľke Mgr. Unterfrancovej a odtiaľ poputujú tým, ktorí to potrebujú.

Ďakujeme!

• PF 2022

• Želáme Vám v novom roku, dobrých ľudí vždy po boku.
              Zdravia, lásky plný dom a spokojný život v ňom.

Želajú Vám žiaci zo školského parlamentu.
            • VIANOČNÉ PRIANIE PRE UČITEĽOV

• Nech tichá hudba veselosti, Vám počas celých Vianoc znie,
              Nech tento čas nastávajúci Vám šťastie a lásku prinesie!

Krásne Vianoce Vám prajú Vaši žiaci.

• VIANOŇÉ PRIANIE PRE SPOLUŽIAKOV

• Vôňa medu, ihličia, dobrôt plný stôl,
              atmosféra vianočná, liek na každý bôľ.
              Je to čas vianočný, keď stromček sa ligoce,
              Zo srdca želáme prekrásne Vianoce.

Žiaci zo školského parlamentu.

• MIKULÁŠ, ČO V TOM VRECI MÁŠ?

• Kto poslúchal mamku, ocka,

na každého darček počká.

Kto bol samá nezbeda,

tomu beda, prebeda.

• PRIVÍTANIE 5. B NA DRUHOM STUPNI

• V piatok 8. októbra deviatačky pripravili privítanie 5. B triedy na druhom stupni. Okrem slovného privítania čakali mladších spolužiakov rôzne športové súťaže, pri ktorých si zmerali navzájom sily. V telocvični sa ozývalo hlasné povzbudzovanie  a na tvárach detí bolo vidieť radosť zo súťaženia.

• PRIVÍTANIE 5. A NA DRUHOM STUPNI

• Čo sa to v tej telocvični 14. októbra dialo?

Aha!!! Však to konečne prišlo!

Na úvod ôsmaci privítali žiakov 5. A triedy a oznámili im: „Patríte medzi nás na II. stupeň!“

Pripravili si pre nich rôzne súťaže ako napr. prekážkové dráhy, hod na kôš, streľbu na bránku, prenášanie tenisovej loptičky na rakete a hod plnou loptou do kruhu. Snaženie mladších spolužiakov ocenili pochvalou a tiež malou sladkou odmenou.