• Poradíme Vám

• Škola blízka životu

• Modernizácia odborných učební

CIEĽ PROJEKTU:

Vybudovanie nových moderných učební s cieľom prepojiť formálne a neformálne vzdelávanie prostredníctvom implementácie technických opatrení spojených s inováciami v obsahu vzdelávania

REALIZÁCIA PROJEKTU:

I. stupeň - ŠKOLSKÁ KNIŽNICA (ako jediná v okrese)

– UČEBŇA  IKT

II. stupeň – JAZYKOVÁ UČEBŇA

– UČEBŇA  IKT

– BIOLOGICKO-CHEMICKÁ UČEBŇA

– UČEBŇA  FYZIKY

– POLYTECHNICKÁ UČEBŇA  (školské dielne)

• Čítame radi

• CIEĽ PROJEKTU:

Vzbudiť záujem žiakov o čítanie, podporovať u detí rozvíjanie čítania s porozumením.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Nákup beletrie do školskej knižnice.

• Zelené oázy 2021

• Keď stretnutie na sídlisku je pod korunami stromov

CIEĽ PROJEKTU:

Vytvoriť v krásnom prostredí príjemné oddychové miesto nielen pre žiakov, ale aj pre širokú verejnosť.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Realizácia ekoparku – osadenie lavičiek, vysadenie  stromov a kríkov v parku pred školou.

• Myslíme a učíme ekologicky

• CIEĽ PROJEKTU:

Projekt zameraný na environmentálnu výchovu s cieľom:

­– zvyšovať     environmentálne       povedomie     žiakov,         rodičov i učiteľov,

– v rámci   environmentálnej   výchovy   uskutočňovať pre       žiakov  prednášky s odborníkmi na  životné prostredie,

– zameriavať sa na triedenie a recykláciu odpadu,

– využívať alternatívne zdroje energie atď.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

V areáli školy vybudovanie  jazierka a ekoučebne.

• NP - PoP II- pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

• CIEĽ PROJEKTU :

Projekt nadväzuje na projekt PoP I, s cieľom vytvoriť profesie pre inkluzívne vzdelávanie, t. j. spoločné vzdelávanie detí s rozmanitým potenciálom na zabezpečenie rovnosti ich šancí.

REALIZÁCIA PROJEKTU:

Na 2,5 roka sú schválení: 4 asistenti učiteľa, 1 špeciálny pedagóg a 0,5 psychológa.

• IT Akadémia

• CIEĽ PROJEKTU:

Inovácia vzdelávania v rámci Školských vzdelávacích programov bude zameraná na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky, prírodovedných predmetov a odborných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implementácii IKT nástrojov do vzdelávania.

1. 9. 2016 – 31. 08. 2021

• My a microbit

• CIEĽ PROJEKTU:

Cieľom projektu bolo získať finančné prostriedky na zakúpenie sád Micro:bitov - minipočítačov, prostredníctvom ktorých sa žiaci budú učiť programovať. Programovanie je u žiakov obľúbené, radi prijímajú nové informácie a výzvy, radi súťažia. Preto je potrebné deti motivovať a hľadať nové atraktívne možnosti vzdelávania - a práve to micro:bit  poskytuje.

12/2020 – 30.6.2021

• Turisticko poznávacími aktivitami ku zdraviu

• Krásne slnečné a teplé jesenné počasie bolo ideálne na turistickú vychádzku za poznávaním okolitej prírody nášho regiónu. V spoločnosti vybraných žiakov a pedagógov detvianskych základných škôl sme sa vybrali dňa 17.10.2019 na zrúcaninu stredovekého hradu Šášov a do Mincovne v Kremnici.