• Poradíme Vám

• ŠKOLSKÝ PSYCHOLÓG - Mgr. Martina Kmeťová

• ČO ROBÍ PSYCHOLÓG NA ŠKOLE?

Poslanie školskej psychológie a psychológa aj na našej škole je:

Individuálna odborná činnosť so žiakmi pri riešení ťažkostí vo výchovno-vzdelávacom procese a osobnom prežívaní.

Skupinová odborná činnosť v triedach, napr. pri budovaní klímy triedy, pri realizácii intervenčných programov, pri adaptácii žiakov v 1. ročníku a pri prechode žiakov na 2. stupeň ZŠ v 5. ročníku, pri riešení problémov, napr. šikanovanie, ďalšie skupinové odborné činnosti v triedach podľa aktuálnej situácie a potrieb danej triedy.

Skupinová odborná činnosť v triedach v spolupráci s kariérovou poradkyňou pre žiakov 8. - 9. ročníka v rámci podpory kariérneho rozhodovania.

Spolupráca s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, s Centrom špeciálno-pedagogického poradenstva, príp. s inými poradenskými zariadeniami a inštitúciami – po odporučení žiaka na diagnostické vyšetrenie (z dôvodu školskej zrelosti, ťažkostí v učení, osobnostnej nezrelosti, kariérovej nerozhodnosti, príp. ďalších ťažkostí).

Školská psychologička realizuje na 1. stupni nasledovné intervenčné programy: