• Školský klub

• DEŇ HASIČOV

• Deň Hasičov si deti z druhého oddelenia ŠKD pripomenuli návštevou hasičskej stanice, kde im hasiči pripravili pútavý program plný zážitkov a zábavy.

• MAREC MESIAC KNIHY

• Marec sa spája nielen s príchodom jari, etapy, kedy sa príroda znova prebúdza k životu, ale aj s túžbou po získavaní nových vedomosti. Každoročne je mesiac marec venovaný knihám. Aj tento rok sme si pripravili pre deti v školskom klube zaujímavý program, v ktorom sme prepojili klasické čítanie s aktivizujúcimi metódami práce s knihou. Odporúčaniam na čítanie kníh bola venovaná nástenka pri vstupe do školskej knižnice. Deti tu mohli prezentovať svoje tipy na dobré knihy. Veríme, že návšteva školskej knižnice, všetky tvorivé aktivity a hlavne vôňa a čaro kníh boli a budú pre naše deti veľkým obohatením.

• GYMNASTICKÝ ŠTVORBOJ

• Dňa 29. 04. 2024 sa na našej škole konalo krajské kolo v gymnastickom štvorboji. Naši žiaci si vybojovali dve prvé miesta a jedno tretie miesto.Súťažili ako družstva.

Gratulujeme!

• APRÍL MESIAC LESOV A DEŇ ZEME

• Apríl  sa niesol v ŠKD prírodou. Celý mesiac sme mali rôzne aktivity zamerané na lesy a pripomenuli sme si dôležitosť chrániť našu Zem. V oddeleniach deti s radosťou tvorili a pracovali. Ich šikovnosť a kreativita boli fascinujúce.

• PEXESOMÁNIA

• Celoklubová aktivita pod názvom PEXESOMÁNIA, bola zameraná na spoločenskú hru - PEXESO. Deti zo všetkých oddelení sa zabavili a zaroveň si zasúťažili.

• VALENTÍN

• 14. 02. 2024

• FAŠIANGY V ŠKD

• Fašiangová zábava pokračovala v ŠKD s pánom hudobníkom Jánom Juhászom.

• VÝTVARNÁ SÚŤAŽ - ŠPORTY V ZIME

• Celoklubová výtvarná súťaž - ŠPORTY V ZIME

1.miesto: Monika Marková

2.miesto: Hanka Vicianová

3.miesto: Ninka Ivanová, Rebeka Múčková

• TESTOVANIE GYM FIT 1. C

• Tento mesiac za do testovania všeobecnej zdatnosti deti zapojila 1. C. Testovanie je zamerané na prvý stupeň ZŠ. Deti úspešne zvládli dané úlohy a tešíme sa na ich zlepšenie v budúcom roku.

• PEČENIE MEDOVNÍKOV

• Pečenie a zdobenie medovníčkov spríjemnilo predvianočné chvíle. Krásne vianočné sviatky, plné pokoja a lásky, prajú žiaci I. stupňa.

• PES V NÚDZI

• Ani deťom v školskom klube nie je ľahostajný osud nájdených, týraných či nechcených psíkov. Tie skončia väčšinou v psích útulkoch. Potrebujú jedlo, teplo a zdravotnú starostlivosť. Občianske združenie Pes v núdzi vzniklo v roku 2008, aby pomohlo nechceným psíkom nájsť adoptívne rodiny, ktoré im vynahradia všetko zlé, čo prežili. Psíky potrebujú našu pomoc, sami si pomôcť nedokážu.

Hrami a aktivitami sme si pripomenuli, že žijú medzi nami a tiež majú svoje práva.

Vyhlásili sme finančnú zbierku. Vyzbierané peniažky (168,30), ale tiež potraviny, deky, hračky sme odovzdali zástupkyni OZ Pes v núdzi za prítomnosti mestskej polície v Detve. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli, veríme, že na dobrú vec.

• VÝTVARNÁ SÚŤAŽ - PRÁVA A POVINNOSTI DETÍ

• Zámerom celoklubovej novembrovej aktivity bolo informovať deti o ľudských právach a ich dodržiavaní, naučiť ich ako správne riešiť situácie, ktoré poškodzujú práva a záujmy iných. Vo výtvarnom prejave umožniť deťom vyjadriť svoj názor na ľudské práva, na to, ako ich vidia, s dôrazom na tie práva, ktoré sú pre nich najdôležitejšie. Každá práca sa týka základných práv detí a je na nich vidno, že sa pani vychovávateľky s deťmi o tejto téme rozprávali a deti nad ňou rozmýšľali. Ďakujem všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili - deťom a pani vychovávateľkám z II., III., IV. a V. oddelenia školského klubu.

Hroncová Emília  organizátor aktivity

• KÚSOK LÁSKY V KRABICI OD TOPÁNOK

• Akcia darčeky pre DSS Krivec - Korytárky, zapojila sa 3.A a II . Oddelenie ŠKD /1.B,1.C 4.A /.
              Darčeky úspešne odovzdané❤️.

• ŠPORTOVÉ POPOLUDNIE

• DAJME HLAVY DOKOPY-ZDRAVIE HROU

• Potreba vzdelávať deti v oblasti správnych stravovacích návykov a zdravého životného štýlu je stále aktuálna. Na životnom štýle našich detí nám záleží, preto sme im pripravili kooperatívnu zábavnú súťaž: DAJME HLAVY DOKOPY-ZDRAVIE HROU. O tom, že pre deti bola súťaž atraktívna, svedčia aj precízne vypracované projekty v jednotlivých skupinách.

• DEŇ BEHU

• Deň 5. 11. 2023 je dňom behu. V školskom klube sme si to pripomenuli celoklubovými športový aktivitami zameranými na bežecké disciplíny.

• TETA EVKA ROZPRÁVA

• VÝROBA OVOCNÉHO ŠALÁTU

• DEŇ ÚSMEVU

• 5. 10.  - Svetový deň úsmevu

• ŠPORTOVO-VEDOMOSTNÉ SÚŤAŽE

• 29. 09. 2023- Športovo - vedomostné súťaže - III. oddelenie (trieda 2.A 🍒a 4.A 🦋) a VI. oddelenie (trieda 3.A 🍐a 4.B 🦉)

• DEŇ MLIEKA

• 29. 09. 2023 - mliečko nám veľmi chutilo.

• AKO POSKYTNÚŤ PRVÚ POMOC

• Poskytnúť prvú pomoc a zachrániť tak ľudský život –  túto schopnosť môžeme mať všetci bez ohľadu na vek. Znalosť postupov prvej pomoci môže v kritickej chvíli rozhodnúť o tom, či budeme svedkom tragédie alebo aktérom záchrany života.  A tak sme pre deti v školskom klube zorganizovali zaujímavú besedu so školiteľkou prvej pomoci. Hlavným cieľom bolo oboznámiť deti s vykonávaním prvotného zhodnotenia zdravotného stavu osoby, ktorá potrebuje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti a následné poskytnutie prvej pomoci do príchodu záchranárov. Zahrali sme sa aj, ako sa telefonuje na tiesňovú linku. Veríme, že číslo 112 ostane deťom navždy v pamäti. Tešíme sa na ďalšiu besedu s pani Mariannkou.

• SVETOVÝ DEŇ SRDCA

• 24. 09. 2023 - Svetový deň srdca

• DEŇ ČOKOLÁDY V ŠKD

• SVETOVÝ DEŇ PRVEJ POMOCI

• PRVÁČIKOVIA V ŠKD

• Naši prváčikovia sa pri čakaní na rodičov zahrali s kartami, kreslili si na chodníky i papier. Týždeň  im veľmi rýchlo ubehol.

• ŠKD 2. A

• Aj takto sa zabávajú deti z 2. A v ŠKD.

• KRESLENIE NA CHODNÍK

• Naši "družinárčikovia" strávili pekné chvíle v ŠKD pri súťaži "Maľovanie na chodník farebnými kriedami"