• Vlastivedná vychádzka 3. A

• 05.03.2024 20:17
            • Dnešné dopoludnie 5. marca bolo pre 3. A triedu plné zážitkov. Žiaci sa na malú chvíľu stali sprievodcami mesta Detva. Predstavili svojim spolužiakom historické pamiatky v centre mesta. Z pamiatok architektúry si mali možnosť pozrieť rodinný dom Vagačovcov - zakladateľov prvej bryndziarne na Slovensku, bývalý Obecný dom postavený v roku 1908, pôvodný detviansky ľudový murovaný dom na Nám. SNP s pôvodnou drevenou vyrezávanou bránou z r. 1857, ktorý je chránenou kultúrnou pamiatkou, PODPOLIANSKE MÚZEUM, rímskokatolícky kostol sv. Františka z Assisi, tradičné drevené detvianske vyrezávané polychrómované kríže nachádzajúce sa na cintoríne, pri kostole a pri cestách Detvy, ktoré sú unikátnosťou. Počas prehliadky si sprievodcovia vysvetľovali zaujímavosti, ktoré si predtým zodpovedne naštudovali na vyučovaní. Nazreli sme aj do priestorov bývalej bryndziarne - Vagačovho domu, kde si žiaci mohli prezrieť výstavu s názvom „Živý les“,  ktorá bola prezentáciou lesníctva, práce v lese a činností s ňou spojenými. Celé dopoludnie sa nieslo v príjemnej atmosfére a zistili sme, že učiť sa zážitkovo nám prináša radosť.

• Výstava - "Živý les" 3. A, 3. B

• 05.03.2024 20:09
            • Žiaci 3. A3. B triedy sa zúčastnili dňa 05. marca 2024 na výstave s názvom „Živý les“, ktorá bola prezentáciou lesníctva, práce v lese a činností s ňou spojenými. Na vystavených fotografiách bola znázornená práca lesníkov od vypestovania sadeníc až po ťažbu a odvoz dreva. Samostatná časť výstavy bola venovaná poľovníctvu, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou lesníctva a ochrany prírody (starostlivosť o zver, jej chov a lov). Cieľom výstavy bolo priblížiť skutočnú prácu lesníkov a poľovníkov - tých, ktorí lesu rozumejú, starajú sa o jeho ochranu a hospodária v ňom s citom a láskou.

• Život lesa - beseda v 4. A

• 03.03.2024 15:02
            • V prírodovede sa učíme o lesnom spoločenstve a naše vedomosti sme si prehĺbili na besede s p. Žiakom, pracovníkom Štátnych lesov. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o fungovaní lesa, o živote jeleňov, medveďov, o tom ako sa vyberajú stromy na výrub a prečo sa na mieste ponechávajú zvyšky po výrube stromov. Zahrali sme sa lesné hádanky, zistili sme aké ťažké sú jelenie parohy. Pán Žiak odpovedal na zvedavé otázky žiakov. Beseda sa nám veľmi páčila. Ďakujeme, že p. Žiak bol ochotný podeliť sa s nami o tieto zaujímavosti.
              Žiaci 4.A

• 01.03.2024 10:02
            • Súťaž je u detí veľmi obľúbená, zapojenie sa do nej sa stáva tradíciou na našej škole. Aj tento rok sa do súťaže zapojili prváci, druháci, tretiaci i štvrtáci. Zaujímavé úlohy boli pripravené z rôznych oblastí života, ale preverili aj logické myslenie detí. Svoje vedomosti si zmerali so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska. A veru nezaostávali. Všetci boli odmenení diplomom Všetkovedkovho učňa alebo diplomom Všetkovedko, ceruzkou a úspešnejší aj malou vecnou odmenou. Prváčka Jasna Ulianková sa umiestnila na prvom mieste na Slovensku a tretie miesto získali prváčky Lucia Mócová a Andrea Olšiaková. Všetci im k tomuto úspechu blahoželáme.

• 28.02.2024 16:24
            • Aj v tomto školskom roku sa siedmaci zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu (12. 02. 2024 - 16. 02. 2024) . Za miesto výcviku sme zvolili opäť stredisko Donovaly.

Lyžiarsky výcvikový kurz prebiehal podľa výcvikového plánu a splnil svoj cieľ. Podmienky na lyžovanie boli  vyhovujúce. Počasie nám dovoľovalo lyžovať každý deň.

Všetci sa veľmi zodpovedne učili a zdokonaľovali v lyžovaní.

Najväčší pokrok zaznamenali tí žiaci, ktorí  sa v pondelok prvýkrát učili lyžovať, ale na konci už všetci  dokázali bezpečne zlyžovať celý svah.

Žiaci si odniesli veľa pekných zážitkov a veríme, že na budúci rok si opäť, takú skvelú „lyžovačku“ zopakujeme.