• Zlatá baňa Uhorska

• 19.03.2024 20:41
            • Kremnica je od roku 1328 slobodné kráľovské banské mesto a od 14. storočia prezývaná Zlatá Kremnica. Dnes (19. 03. 2024) sme so siedmakmi cestovali v čase históriou tohto krásneho mesta. Navštívili sme mincovňu, ktorá je najstaršia dodnes existujúca mincovňa na svete.

• Školské majstrovstvá okresu Detva vo volejbale žiačok ZŠ

• 15.03.2024 17:06
            • Dnes (15. 03. 2024) Školské majstrovstvá okresu Detva vo volejbale žiačok základných škôl. Za účasti šiestich základných škôl okresu Detva si titul školského majstra vybojovali:
              1. miesto 🥇🏆dievčatá ZŠ Obrancov mieru Detva
              2. miesto
              🥈ZŠ J.J. Thurzu Detva
              3. miesto🥉ZŠ s MŠ Krivec Hriňová
              4. miesto ZŠ s MŠ Školská Hriňová
              5. miesto ZŠ Kukučínova Detva
              6. miesto ZŠ A. Vagača Detva

Srdečne gratulujeme!

• Mestská knižnica 1. B

• 15.03.2024 16:48
            • Pri príležitosti Marec mesiac kníh 1. B navštívila Mestskú knižnicu. Cez krásnu a pútavú prezentáciu sa deti preniesli do sveta rozprávok, pozreli si a prečítali zaujímavé knihy a vyfarbovali rozprávkové postavičky.

• Prvá pomoc - prednáška v 2. A, 2. B

• 14.03.2024 16:59
            • Dňa 14. 3. 2024 druháci strávili príjemné dopoludnie s vedúcim pracovníkom rýchlej záchrannej služby pánom Strakom, ktorý nám prakticky ukázal všetko, čo je dôležité pri záchrane človeka. Súčasťou prednášky bol aj defibrilátor, maketa človeka a základné vybavenie pri prvej pomoci. Výklad bol oživený praktickými ukážkami potrebnými pri najčastejších poraneniach a úrazoch. Na záver si deti mohli vyskúšať umelé dýchanie na makete človeka a prezrieť si interiér sanitky spolu s vybavením a jeho použitím.
              Ďakujeme pánovi Strakovi za drahocenný čas trávený medzi nami a odovzdanie skúseností z jeho praxe.

• 14.03.2024 11:32
            • Z osemnástich prihlásených žiakov v školskom kole geografickej olympiády do okresného kola postúpili len súťažiaci v kategórii G – žiaci piateho ročníka. V okresnom kole, ktoré sa konalo 12. 3. 2024 v KD AS pod záštitou súkromného CVČ Majáčik,  našu školu úspešne reprezentoval Maximilián Slemenský z 5.A triedy, ktorý sa stal víťazom.
              Srdečne gratulujeme!