• Poznávací zájazd do Nemeckej spolkovej republiky

• 16.04.2024 20:15
            • V dňoch 4. 8. apríla navštívili naši žiaci spolu s pani učiteľkami nemecké mestá Drážďany, Postupim a hlavné mesto Berlín. Cieľom bolo spoznať a vidieť na vlastné oči miesta, históriu, zaujímavosti a krásy štátu, ktorého jazyk sa niektorí žiaci učia. Počas celého zájazdu nás sprevádzala skvelá pani Anna Čekanová z CK Čekan, ktorej vďačíme za úžasný výklad a bohatý program. Cesta autobusom cez Slovensko, Českú republiku až do Nemeckej spolkovej republiky nám ubiehala bez problémov a podľa plánu.
              (čítaj ďalej....)
            • Matematická olympiáda M6

• 10.04.2024 08:50
            • Matematická olympiáda kategória M6 sa uskutočnila v stredu (03. 04. 2024) v CVČ Trend. Zúčastnilo sa jej 45 žiakov zo siedmich ZŠ. Našu školu reprezentovalo sedem žiakov.

Úspešní riešitelia
              Daniela Juríková (7. B) - 4. miesto
              Lukáš Tkáč (6. B) - 2. miesto
              Zalman Lakota (6. A) - 1. miesto

GRATULUJEME!

• Tieňové divadlo

• 09.04.2024 16:28
            • V 4. A sme na hodine čítania skúšali pomocou rúk a tieňa hrať divadielko. Spočiatku to bolo pre nás náročné, no rýchlo sme prišli na princíp práce s rukami a prstami a vytvárali sme tieňové divadlo na pripravený text.

• Okresný súd Zvolen 8. r.

• 06.04.2024 20:41
            • Osobná účasť žiakov na súdnom pojednávaní je iste veľkým prínosom k rozšíreniu teoretických vedomostí žiakov, keďže súčasťou učiva občianskej náuky v 8. ročníku sú aj orgány ochrany práva - polícia, prokuratúra, advokácia, notárstvo a súdy.
              Práve preto sa 4. apríla v rámci vyučovania občianskej náuky žiaci 8. A a 8. B zúčastnili verejného súdneho pojednávania na Okresnom súde vo Zvolene.
              Pojednávalo sa vo veciach trestného práva, čo bolo pre žiakov podnetné, poučné a zároveň ich obsah pojednávania zaujal. S napätím sledovali súdny proces, vypočúvanie jednotlivých svedkov i prednesenie záverečných rečí prokurátora a obhajcu.
              Žiaci mali možnosť vidieť, ako funguje hlavné pojednávanie a akú úlohu sudca, prokurátor i advokát zohrávajú. Prepojili tak teóriu s praxou a obsah učiva občianskej náuky sa pre nich stal ľahšie pochopiteľným.

• „Čo vieš o hviezdach“

• 03.04.2024 10:11
            • V súťaži organizovanej CVČ Trend s názvom „Čo vieš o hviezdach“, ktorá sa konala 27. 3. 2024, nás skvele reprezentoval Maximilián Slemenský. Ako prezrádza jej názov, súťaž bola určená žiakom, ktorých záľubou je astronómia. Maximilián si svojím víťazstvom si zabezpečil postup do krajského kola, ktoré bude v apríli v Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella v Žiari nad Hronom.

GRATULUJEME!