• Olympijský odznak všestrannosti - rýchlejšie, vyššie, silnejšie - spoločne - krajské kolo

• 12.04.2024 21:26
            • Cieľom projektu OLOV je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie. Našu školu reprezentovalo osemčlenné družstvo. Súťažilo sa v šiestich disciplínach - člnkový beh 10x5m, vytrvalostný člnkový beh, výdrž v zhybe nadhmatom, ľah-sed za 30 sekúnd, skok do diaľky znožmo z miesta, hod 2 kg plnou loptou vpred. Krajké kolo bolo 11. 04. 2024 v Banskej Bystrici.

• Beseda - Právne vedomie a trestno-právna zodpovednosť

• 12.04.2024 20:26
            • Základnou a nevyhnutnou úlohou každej demokratickej a právnej spoločnosti je formovanie právneho vedomia a  právnej kultúry mladých ľudí. Preto sme v spolupráci s Mgr. Martinou Fekiačovou zorganizovali pre žiakov ôsmeho ročníka dňa 12. 4. 2024 prednášku na tému „ Právne vedomie a trestnoprávna zodpovednosť mládeže“.

• "Zážitkové učenie prvouky"

• 12.04.2024 17:25
            • Žiaci 2. A a B navštívili gazdovský dvor v starej časti mesta. Zážitkovým učením si upevnili už nadobudnuté vedomosti z prvouky. Veľkú radosť deťom urobilo kŕmenie a kontakt so zvieratkami. Ďakujeme majiteľom gazdovstva za príjemné prijatie a čas, ktorý nám venovali.

• Potulky prírodou pod našou Poľanou 3. B

• 12.04.2024 17:14
            • Potulky prírodou pod našou Poľanou priviedli žiakov 3. B do čarokrásneho prostredia plného prekvapení, ktoré nám príroda ponúka  prostedníctvom prírodných úkazov, či príležitostí vidieť na vlastné oči zvieratá žijúce na našich lúkach, poliach či na okraji lesov. Spatrili sme dravé vtáky,  straky, vrany, ba dokonca jedného bažanta. Cez pole nám prebehla srnka a v tráve sa hmýrili rôzne druhy hmyzu. Pozorovali sme zmeny  v prirode v tomto ročnom obdobi a zároveň sme absolvovali neľahký terén. Pobyt na čerstvom vzduchu sme si užili plnými dúškami a už teraz sa tešíme , čo zažijeme na ďalších potulkách v prekrásnej prírode pod Poľanou.

• Projekcia o Tanzánii

• 10.04.2024 09:25
            • Tanzánia – divoké srdce Afriky je vzdelávací program, ktorého cieľom je priblížiť žiakom atmosféru Afriky. Vzdelávací projekt SVET OKOLO NÁS opäť nesklamal. Žiaci si projekciu užili a od autorov dostali odpovede na ich zvedavé otázky (08. 04. 2024).